Zeszyt ćwiczeń dla dzieci (a także dla tych dorosłych, którzy dawno nie pisali odręcznie i chcą poprawić swój charakter pisma).

BAW SIĘ UCZĄC, UCZ SIĘ BAWIĄC – ODKRYJ NA NOWO RADOŚĆ PISANIA!

Zawiera cenne porady, jak przygotować dziecko do nauki pisania (polecane zabawy można wykonywać już z dwu-, trzylatkiem), jednak zasadniczo przeznaczony jest dla dzieci już umiejących pisać, na etapie wypracowywania własnego charakteru pisma (trzecia/czwarta klasa). Przy pomocy pomysłowych, zabawnych ćwiczeń (opracowanych przez Agatę Kafarską – autorkę nowatorskiego podręcznika „Italik. Pisz ładniej”) uczy pisma odręcznego italik.

W zeszycie wykorzystywane są różne liniatury (kratka, linie, kropki, linia francuska) co ułatwia dopasowanie wielkości liter do indywidualnych upodobań. Zadania zamieszczone w zeszycie nie polegają na nużącym przepisywaniu liter czy słówek – to krzyżówki, rebusy, wiersze, które pomogą biegle opanować pisanie italikiem. „Italik. Zeszyt ćwiczeń dla dzieci” to prawie 100 stron treningu ładnego pisania!

Zeszyt ten jest idealnym uzupełnieniem podręcznika „Italik. Pisz ładniej”! Po przerobieniu zeszytu ćwiczeń dla dzieci warto doskonalić sztukę ładnego pisania w zeszycie dla dorosłych.