Podręcznik „Italik. Pisz ładniej” to pierwsza polska publikacja zajmująca się poprawą wyglądu pisma odręcznego. Książka nauczy cię pisać italikiem – krojem czytelnym, wyraźnym i ładnym.

ODKRYJ NA NOWO RADOŚĆ PISANIA!

Italik to pismo codzienne powstałe na bazie renesansowej italiki. Litery bez zbędnych pętelek i ozdobników łączą się tam, gdzie wygodnie piszącemu. Można nim pisać zarówno zwykłym długopisem, jak i piórem wiecznym o szerszej, ściętej stalówce. Nadaje się do szybkich notatek i do ozdobnych dedykacji czy nagłówków np. w Bullet Journalu. Mogą nim pisać dzieci i dorośli – łatwo się go nauczyć i zmodyfikować tak, aby stało się indywidualnym charakterem pisma.
Książka uczy italika krok po kroku: od sposobu kreślenia liter poczynając, poprzez ich łączenie, aż do swobodnego posługiwania się tym pismem – zarówno w wersji codziennej, jak i w wariantach ozdobnych. Dowiesz się:  jak ćwiczyć, jakie przybory piśmienne warto kupić, jak prawidłowo trzymać pisak. Dzięki niej bezboleśnie i bez większego wysiłku zmienisz dotychczasowe pismo na czytelniejszy dla odbiorców i wygodniejszy dla piszącego italik.
Książka jest starannie wydana, zdobią ją rysunki autorki oraz ilustracje retro. Jest świetnym – z klasą i w dobrym stylu – pomysłem na prezent.
Uzupełnieniem podręcznika są dwa zeszyty ćwiczeń:

⦁ dla dzieci (i dorosłych, którzy od dawna prawie nie pisali odręcznie)

⦁ dla dorosłych i młodzieży.
Dodatkiem do podręcznika jest Strefa Czytelnika na blogu sięrysuje.pl – są na niej dodatkowe materiały do pobrania: liniatury, kolorowanki, alfabety. Link i hasło do Strefy Czytelnika znajdziesz w książce.